Poodkryla jsem kus svého oblečení, odhalila těhotenské břicho na svém facebookovém profilu a pustila tak do světa zprávu o svém požehnaném stavu a čerstvě počatém webu.

Se zájmem sleduji, jak se ta zpráva šíří dál a dál a nabaluje na sebe nejrůznější emoce, z nichž zpět ke mně se dostává jen nepatrné zrníčko z nich.

Labilní matka

Ó, jistě, k těhotenství je slušné gratulovat, nad pupkem či miminkem se rozplývat nebo raději taktně mlčet. Toliko společenské konvence. A asi díky za ně. Maminky s rozbouřenými hormony opravdu nepotřebují slyšet, že vypadají jak velryba či že jejich drahý poklad, ve kterém se zračí ony samy, má divně placatý nos, moc mu odstávají ouška a jméno, které pro něj vybraly, je naprosto debilní.

Toto mé mateřství je však přeci jen trochu jiné a nějaké ty kritické názory snad ustojím. Vítám zpětnou vazbu a opravdu mne zajímá, jak to na ostatní působí. Jsem „v tom“ intenzivně už druhý měsíc a tak mi samozřejmě chybí odstup. Navíc každý to může vnímat jinak. Díky bohu za diverzitu, která v tomto světě je, a za jedinečnost každého z nás.


Děkuji za všechny dosavadní ohlasy, které jste mi napsali. Ráda bych se k nim vyjádřila takto veřejně, neboť tuším, že leccos z toho, co mi bylo napsáno či se ke mně doneslo, běží hlavou i mnohým dalším z vás.

A klidně ještě dál pište a říkejte mi, jak to na vás působí, co se vám líbí a co nelíbí. Se zájmem si to přečtu či poslechnu, přeberu si to a třeba mi pomůžete vyladit to lépe pro nás všechny.

Úlisná obchodnice

Některé z vás (a tuším, že mnohem více z vás, než od kolika přátel jsem to četla) trochu či více vyděsil náznak obchodu. Buch, hned v úvodu něco nabízím či se dokonce podbízím. Několikrát opakuji podezřelé slovo „zdarma“ a chci chytnout nebohé mušky do svých sítí, vymámit z nich jejich mail a pak je sežrat.

Neměla bych v první řadě nabízet jen službu lidu? Hodnotné články, rady, tipy? Nezištně pomáhat, případně zištně, ale ten náznak zisku trochu více schovat?

Další z vás, kteří už na pár podobných stránek narazili, hned tuší „vo co go“ a možná je to odrazuje ještě o to více.

Á, další podnikatelka z pláže. Další naivka, která se nechala zlákat na pozlátko domnělé svobody a snadného výdělku pomocí on-line marketingu a snad si vážně myslí, že by mohla vydělávat na tom, co ji baví.

Je to k smíchu a možná dokonce k pláči, jak se to šíří jako mor a zkouší to každý druhý a všichni, jak ovečky, přesně kopírují svého vůdce.

Ohlasy jsem si trochu přibarvila, jak bych to možná mohla sama cítit, kdybych byla vnějším nezaujatým pozorovatelem sebe samé. Mí přátelé byli samozřejmě velmi taktní 😉

Ještě jinak?

A má odpověď?

Po pravdě řečeno, nevím. Nevím, jestli je to moc obchodní, moc podbízivé.

Zkouším to a hledám. Hledám tu správnou polohu, která bude v souladu se mnou, s tím, kdo jsem, co chci, ale zároveň mi pomůže i otevřít dveře do světa a ano, přiznávám, ráda bych se dopracovala i k finančnímu zisku, který by mi pomohl být ještě svobodnější.

Že jsem další z mnoha a mé stránky jsou podobné statisícům jiných? Ano, tak to je. Jako lidé máme mnoho společných znaků a přesto jsme každý trochu jiný.

Možná zprvu je tam toho společného víc tím, jak se učím a používám stejné kroky, které můj učitel, resp. paní učitelka. Věřím však, že až se v tom naučím trochu chodit, budu si moci dovolit otisknout do své chůze více své jedinečnosti a jít pak kamkoli, kam se mi bude chtít.

Je možné, že někoho ta podobnost odradí a přestane mne kvůli tomu zcela sledovat. Já ale potřebuji nějak začít a učení se od zkušenějších mi pomáhá začátky velmi urychlit a dřív se postavit na vlastní nohy, než kdybych se musela vše učit sama metodou pokus-omyl.

Nepřebírám nic, co by mi bylo úplně proti srsti, ale je dost pravděpodobné, že leccos ještě postupně vykrystalizuje, utříbí se, něco ještě odkopnu jako berličku, kterou už nepotřebuji, a naopak si vystavím a přidám něco svého nového.

Jdu tam, kde je energie, a kam mne to samo táhne

Víte, co je však na tom nejdůležitější? Mě ta cesta neskutečně baví! Od doby, co jsem se o kurzu jen dozvěděla a představila si, že bych se touto cestou mohla vydat, cítím ještě více energie než dřív a můj, už tehdy báječný život dostal ještě další rozměr a větší smysl. A o to jde, ne? Minimálně mně jo 😉

Možnost vstoupit do kurzu přišla v tu nejlepší možnou chvíli. V době, kdy jsem už nějakou dobu opakovaně zažívala neodbytný pocit, že potřebuji expandovat – vyjít ven, do světa. Vystoupit více ze své ulity. Být více vidět, více slyšet. VYSLOVIT SE.

A tak to činím.

Pavla Kupčo

Chcete se podělit o své dojmy a zkušenosti? Máte dotaz? Pište do komentářů:

comments

Níže zadejte své křestní jméno a e-mail

 

Pošlu Vám e-book Z bouchajícího papiňáku laskavou mámou. A spolu s ním získáte i pravidelnou dávku inspirace, jak žít šťastněji a vyrovnaněji (nejen) s dětmi.

 

 

Váš e-book už je na cestě k vám!

Níže zadejte svůj e-mail.

Pošlu Vám e-book Z bouchajícího papiňáku laskavou mámou. A spolu s ním získáte i pravidelnou dávku inspirace, jak žít šťastněji a vyrovnaněji (nejen) s dětmi.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Mgr. Pavla Kupčo, IČ: 04883187, se sídlem K parku 298, 251 01 Nupaky) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů , které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

You have Successfully Subscribed!