Moje cesta k práci s hněvem

Hodná holčička

Byla jsem vychovávána tak, že zlobit se je něco špatného. Hodné holčičky se přeci nevztekají. A já byla moc hodná holčička, a tak jsem se učila hněv potlačovat. A úspěšně se mi to dařilo. Do té doby, než přišlo mateřství.

Po porodu přetlakovaný papiňák

Po porodu ve mně postupně rostlo napětí (intenzivní starání se o dítě a přehlížení svých potřeb se muselo časem někde projevit), zároveň nebylo tolik času a prostoru vybít napětí sportem, jak jsem to praktikovala dřív. Připadala jsem si, jak přetlakovaný papiňák. Bylo jen otázkou času, kdy to všechno bouchne. A bohužel to opravdu po čase začalo bouchat.

Byla jsem plna napětí a nevěděla, co s ním. A někdy zjistila, kolik ho v sobě mám, až poté, co jsem vybuchla. Ta síla emocí ve mně byla chvílemi až děsivá…

Měla jsem na sebe tolik požadavků a od sebe tolik očekávání – jakou bych měla být mámou. Chtěla jsem vše zvládat sama a dokonale. Být tu plně pro dítě 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Stále klidná, laskavá a milující máma. A samozřejmě k tomu také úžasná partnerka a žena.

Chvílemi jsem to zvládala. A chvílemi to bouchalo. A postupně to bylo víc a víc neudržitelné.
Bylo to období, kdy se mi pod vlivem velké zátěže začala poodkrývat různá témata, která jsem neměla dosud zpracované, a kdy se začaly objevovat ve velké síle emoce, které jsem do té doby nežila. Jó děti z nás dokáží vytáhnout leccos. 😉

Jednou z emocí byl právě hněv a tématem mé hranice.

 

Náročné, ale obohacující období

Bylo to náročné, ale zároveň velmi obohacující. Hodně jsem se v tu dobu naučila a postupně se dost osvobodila. Objevila jsem mnoho energie, která byla navázána na hněv. Objevila jsem velké vnitřní zdroje a vnitřní klid. Naučila jsem se být se sebou v ještě větším napojení než kdy dřív a hlavně být k sobě laskavější.

Co mi pomohlo

Hodně mi tehdy pomohla bodypsychoterapie (psychoterapeutický směr pracující nejen s myslí, ale i s tělem). Využívala jsem však i další techniky práce s myslí a s emocemi, které jsem znala ze studia psychologie, z psychoterapeutického výcviku i z praktických seminářů a workshopů.

 

Je to cesta

Je to cesta, po které jdu stále dál. A několik let už na ní doprovázím i druhé.

Postupně jsem totiž zjistila, že to, co jsem zažila já, zažívá i mnoho dalších žen. Že hněv v mateřství je velké téma, o kterém se ještě stále málo mluví a málo píše. A že mohu pomáhat měnit životy i mnoha dalším matkám a jejich rodinám.

Od té doby svůj jedinečný koncept práce s hněvem a své zkušenosti a znalosti šířím dál do světa – formou e-booků, seminářů a on-line kurzů. A vedu terapie zaměřené na práci s hněvem.

Ráda pomohu i vám najít cestu k větší vyrovnanosti, lehkosti a radostnějšímu životu. Kontaktujte mě.

Níže zadejte své křestní jméno a e-mail

 

Pošlu Vám e-book Z bouchajícího papiňáku laskavou mámou. A spolu s ním získáte i pravidelnou dávku inspirace, jak žít šťastněji a vyrovnaněji (nejen) s dětmi.

 

 

Váš e-book už je na cestě k vám!

Níže zadejte svůj e-mail.

Pošlu Vám e-book Z bouchajícího papiňáku laskavou mámou. A spolu s ním získáte i pravidelnou dávku inspirace, jak žít šťastněji a vyrovnaněji (nejen) s dětmi.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Mgr. Pavla Kupčo, IČ: 04883187, se sídlem K parku 298, 251 01 Nupaky) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů , které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

You have Successfully Subscribed!