Hněv známe všechny. Hněv při výchově kluků některé z nás. Očekávám, že vy, které čtete tyto řádky, nějakého kluka doma máte, a proto si vás téma přitáhlo.

V čem je to jiné, máte-li (jen samé) kluky? A jak se to váže k hněvu? Prožívají kluci hněv jinak? A co mámy kluků?

To je téma, na které jsem vedla rozhovor s Kateřinou Venzarovou, maminkou 3 kluků a autorkou knihy Mámou ve světě kluků: Jak nechat syny vyrůst v muže a zůstat přitom ženou.

Katka provází ženy klučičím světem a ukazuje jim, jak proplouvat klučičím světem plným stříleček a bitev a zároveň si uchovávat svou ženskou energii.

Jak to udělat? Co jí v tom pomáhá? Vše se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Katky jsem se ptala:

  • Jaké to má specifika mít doma jen samé chlapy?
  • V čem je výchova kluků jiná od výchovy holek?
  • Jakou roli v tom hraje hněv?
  • Je třeba na kluky víc křičet, resp. dá se vychovávat kluky bez křiku?
  • Co ona a hněv, příp. křičení na děti?
  • Co jí pomáhá hněv zvládat?

A Katka mluvila nejen o klucích a o hněvu, ale také třeba o hranicích.

A v rozhovoru dává i praktické tipy. Dozvíte se například, jak si doplnit ženskou polaritu, když jsou u vás doma muži v převaze (ale daný tip se hodí dle mne pro každou z nás), jak může fungovat dobře zvolené heslo. A zmiňuje i jednu skvělou techniku z knihy Tři pilíře ke kultivaci klučičí divokosti: Prevence agresivity mladých raubířů.

Rozhovor si pusťte zde:

Pokud se chcete stát laskavější mámou (nejen pro své syny) a naučit se lépe zacházet s hněvem, ráda vám budu průvodkyní.

Chcete se podělit o své dojmy a zkušenosti? Máte dotaz? Pište do komentářů:

comments

Níže zadejte své křestní jméno a e-mail

 

Pošlu Vám e-book Z bouchajícího papiňáku laskavou mámou. A spolu s ním získáte i pravidelnou dávku inspirace, jak žít šťastněji a vyrovnaněji (nejen) s dětmi.

 

 

Váš e-book už je na cestě k vám!

Níže zadejte svůj e-mail.

Pošlu Vám e-book Z bouchajícího papiňáku laskavou mámou. A spolu s ním získáte i pravidelnou dávku inspirace, jak žít šťastněji a vyrovnaněji (nejen) s dětmi.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Mgr. Pavla Kupčo, IČ: 04883187, se sídlem K parku 298, 251 01 Nupaky) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů , které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

You have Successfully Subscribed!