Občas se mě někdo ptá na porod. Jaký byl?

Ten můj poslední, který se odehrál před 18 dny, vnímám jako klidný, hladký a poměrně jemný. Tedy přesně takový, jak jsem si přála.

 

Co vše je ve hře?

Samotnou by mě zajímalo, nakolik je to odraz povahy mé dcerky (zatím se jeví klidná a pohodová. Edit: Po pár dnech se ukázalo, že se umí i pořádně ozvat a zdá se, že i vztekat, tak ještě uvidíme, jak se to s tou její povahou vyvrbí ;)). A nakolik to může být ovlivněno mnou (ať už přípravou, naladěním nebo způsobem života – prý rodíme tak, jak žijeme).

Myslím, že se při porodu nějakým způsobem odrazilo vše zmiňované. A pak určitě ještě něco navíc – něco, čím jsme si potřebovaly (jedna, druhá nebo obě) projít.

 

Podobnost s bioenergetickými cvičeními

Obecně porod přirovnávám k bioenergetickým cvičením. Ty jsou to nejpodobnější, co znám. A i z toho důvodu dle mne na porod nejlépe připravují.

Jde o vědomou práci s napětím a uvolněním skrze dech, příp. hlas a vibrace. Navíc mohou pomoci vizualizace.

A také jde o plynutí. O dovolení, aby námi prošlo to, co právě teď v nás je a chce ven. O provedení cviků, které udává někdo jiný (ve skupině lektor; při porodu dítě, které instruuje tělo), a o vědomé bytí v tom, co je.

 

Osobní zkušenost

Touha co nejlépe se připravit na těhotenství a porod byla má hlavní motivace, proč jsem před šesti lety začala bioenergetická cvičení cvičit pravidelně. Píšu o tom více v článku Jak mi bioenergetická cvičení změnila život.

Více o mém druhém porodu a o tom, jak jsem při něm využívala vizualizace, dech, hlas i vibrace najdete v článku Jak k nám přišel andílek, který začíná zde. (Přímo porodem se zabývá třetí část: Jak jsem málem zaspala porod.)

Co to jsou bioenergetická cvičení a jak se s nimi můžete seznámit se dozvíte na této stránce.

Pavla Kupčo

Chcete se podělit o své dojmy a zkušenosti? Máte dotaz? Pište do komentářů:

comments

Níže zadejte své křestní jméno a e-mail

 

Pošlu Vám e-book Z bouchajícího papiňáku laskavou mámou. A spolu s ním získáte i pravidelnou dávku inspirace, jak žít šťastněji a vyrovnaněji (nejen) s dětmi.

 

 

Váš e-book už je na cestě k vám!

Níže zadejte svůj e-mail.

Pošlu Vám e-book Z bouchajícího papiňáku laskavou mámou. A spolu s ním získáte i pravidelnou dávku inspirace, jak žít šťastněji a vyrovnaněji (nejen) s dětmi.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Mgr. Pavla Kupčo, IČ: 04883187, se sídlem K parku 298, 251 01 Nupaky) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů , které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

You have Successfully Subscribed!