„Já chci taky malovat!“ křičí, když vidí, jak beru do ruky řasenku. Nechci mu říkat: „To nejde.“ „To nemůžeš.“ „Na to seš ještě malej.“ „Jsi přeci kluk a kluci…“ Sama ty věty nemám ráda. Ostatně, proč by si to nemohl vyzkoušet?

Podávám tedy synovi starou, téměř vyschlou řasenku. Párkrát už si s ní hrál. Nikdy ji neotevřel. Září mu oči, když přebírá tu vzácnou věc, s kterou máma občas kouzlí před zrcadlem.

„To NEJDE!“ rozčiluje se poté, co se snažil vší silou oddělit tahem víčko od tuby. Pozoruji, jak celým jeho tělem zmítá hněv.

„Já vím, to víčko je totiž šroubovací,“ odpovídám a v klidu se maluji. „Šroubovací,“ opakuje po mně a já přes zrcadlo vidím, jak při těch slovech mění taktiku a bez zaváhání náhle řasenku zručným grifem otvírá. Pak s ní zaujatě šermuje před očima. Podobně, jak to činím já.

Stačilo jedno slovo. Malé navedení. A měl to.

Někdy se vztekáme jen proto, že nevíme, jak na to. A přitom stačí drobné navedení a můžeme si ušetřit spoustu nervů.

Jedno takové navedení (a nemalé) jsem pro vás právě dopsala. Jmenuje se Papiňák pod kontrolou: Jak přestat křičet na své dítě a je o tom, jak pracovat se svým hněvem, aby vám sloužil, nikoli vás ovládal.

Chcete-li si ušetřit spoustu nervů a zažívat více rodinné pohody a klidu (bez zbytečného křičení a vztekání se), je tu pro vás. Najdete jej tady.

 

Cover_vice knih_bila varianta_hardcoverstack_621x739

Chcete se podělit o své dojmy a zkušenosti? Máte dotaz? Pište do komentářů:

comments

Níže zadejte své křestní jméno a e-mail

 

Pošlu Vám e-book Z bouchajícího papiňáku laskavou mámou. A spolu s ním získáte i pravidelnou dávku inspirace, jak žít šťastněji a vyrovnaněji (nejen) s dětmi.

 

 

Váš e-book už je na cestě k vám!

Níže zadejte svůj e-mail.

Pošlu Vám e-book Z bouchajícího papiňáku laskavou mámou. A spolu s ním získáte i pravidelnou dávku inspirace, jak žít šťastněji a vyrovnaněji (nejen) s dětmi.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Mgr. Pavla Kupčo, IČ: 04883187, se sídlem K parku 298, 251 01 Nupaky) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů , které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

You have Successfully Subscribed!